• Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • AK vs AK

    ★★

  • Puparia

    ★★½

  • Mank

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Thappad

    ★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Good Newwz

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★★

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Shannon Amen

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Cru

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Marooned

    ★★★½

  • The Procession

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★★½

  • And Then the Bear

    ★★★★

  • Rick and Morty: Pixelated

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Badla

    ★★

  • Captain Marvel

    ½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Zero

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • 2.0

    ★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★

  • Gold

    ★★½

  • Sanju

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Bilby

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★