Sarah has logged 105 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Five Year Diary, Reel 23: A Breakdown (and) After the Mental Hospital (September 1–December 13, 1982)

Five Year Diary, Reel 23: A Breakdown (and) After the Mental Hospital (September 1–December 13, 1982)

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Five Year Diary, Reel 22: A Short Affair (and) Going Crazy (August 23–September 1, 1982)

Five Year Diary, Reel 22: A Short Affair (and) Going Crazy (August 23–September 1, 1982)

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
One Hundred and One Nights

One Hundred and One Nights

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parting Glances

Parting Glances

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anybody's Woman

Anybody's Woman

1981
×
★★★
Edit this entry  
29
The United States of America

The United States of America

1975
×
★★★★
Edit this entry  
29
Coma

Coma

1978
×
★★★
Edit this entry  
29
Working Girls

Working Girls

1931
×
★★★
Edit this entry  
29
Brando

Brando

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spellbound

Spellbound

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brando

Brando

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Burden

The Burden

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Headshot

Headshot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
i thot i wuz free

i thot i wuz free

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Transeltown

Transeltown

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ode to Seekers 2012

Ode to Seekers 2012

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trauma Chameleon

Trauma Chameleon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Call of Cuteness

Call of Cuteness

2017
×
Read prior review Edit this entry  
28
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Bloom of Yesterday

The Bloom of Yesterday

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Owls

The Owls

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aimee Mann: Patient Zero

Aimee Mann: Patient Zero

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Shower

The Shower

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Naturally Native

Naturally Native

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Son of the Wolf

Son of the Wolf

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Party

The Party

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tarnation

Tarnation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Return of a Library Lover

The Return of a Library Lover

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Phantom Tollbooth

The Phantom Tollbooth

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I-94

I-94

1974
×
★★★★
Edit this entry  
27
Michigan Avenue

Michigan Avenue

1974
×
★★★
Edit this entry  
26
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Actresses

Actresses

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Be Good

Be Good

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Son nom de Venise dans Calcutta désert

Son nom de Venise dans Calcutta désert

1976
×
★★★★
Edit this entry  
23
Time

Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Yeelen

Yeelen

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Remembrance of József Romvári

Remembrance of József Romvári

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Soleil Ô

Soleil Ô

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Beginning

The Beginning

1970
×
★★★★
Edit this entry