Sort by
  • Your Place or Mine

    ★½

  • Little Dixie

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

  • Shotgun Wedding

  • The Honeymoon

    ★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Hotel for the Holidays

    ★★½

  • Spoiler Alert

    ★★½

  • Something from Tiffany's

    ★★★

  • The Noel Diary

    ★★

  • Lamborghini: The Man Behind the Legend

  • Christmas with You

    ★★

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

  • Significant Other

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★

  • Smile

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • No Limit

    ★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

    ½

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • About Fate

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Pearl

    ★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★

  • TÁR

    ★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

  • Love in the Villa

    ½

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • After Ever Happy

  • Look Both Ways

    ★★★½

  • Of an Age

    ★★★★★

  • Wedding Season

    ★★★

  • Purple Hearts

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Blasted

    ★★

  • First Love

  • Spiderhead

    ★½

  • Vengeance

    ★★★★

  • Close

    ★★★★½

  • Stars at Noon

    ★★

  • Elvis

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Brother and Sister

  • EO

  • Armageddon Time

    ★★★

  • God's Creatures

    ★★★½

  • A Perfect Pairing

    ★½

  • The Eight Mountains

    ★★★★

  • Private Property

  • The Valet

    ★★★½

  • Senior Year

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★