Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★
Edit this entry  
21
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Kannur Squad

Kannur Squad

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
Jigarthanda DoubleX

Jigarthanda DoubleX

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Chandramukhi 2

Chandramukhi 2

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
RDX: Robert Dony Xavier

RDX: Robert Dony Xavier

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Maamannan

Maamannan

2023
×
★½
Edit this entry  
24
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Tell No One

Tell No One

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Por Thozhil

Por Thozhil

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Virupaksha

Virupaksha

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Agilan

Agilan

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Agilan

Agilan

2023
×
Read prior review Edit this entry  
08
Viduthalai: Part I

Viduthalai: Part I

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Viduthalai: Part I

Viduthalai: Part I

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luther: The Fallen Sun

Luther: The Fallen Sun

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
MH370: The Plane That Disappeared

MH370: The Plane That Disappeared

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shutter

Shutter

2008
×
★½
Edit this entry  
07
Iratta

Iratta

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
Nanpakal Nerathu Mayakkam

Nanpakal Nerathu Mayakkam

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Unlocked

Unlocked

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry