Sort by
  • Jigarthanda DoubleX

    ★★★

  • Old Dads

    ★★½

  • Leo

    ★½

  • Ratham

    ★★½

  • Chithha

    ★★★

  • Kannur Squad

    ★★★

  • Chandramukhi 2

    ★½

  • The Killer

    ★★★

  • The Equalizer 3

    ★★½

  • RDX: Robert Dony Xavier

    ★★★½

  • Jailer

    ★★★½

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Maamannan

    ★½

  • Asvins

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Por Thozhil

    ★★★½

  • Extraction 2

    ★★★

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★★

  • Virupaksha

    ★★★

  • Dasara

    ★★

  • Pathu Thala

  • Viduthalai: Part I

    ★★★

  • Murder Mystery 2

    ★★★

  • Kannai Nambathe

    ★★

  • Agilan

    ½

  • Tu Jhoothi Main Makkaar

    ★½

  • MH370: The Plane That Disappeared

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Ayothi

    ★★★½

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★★

  • Unlocked

    ★★

  • Creed III

    ★★★

  • Iratta

    ★★★½

  • Pathaan

    ★★½

  • Fair Play

    ★★

  • Waltair Veerayya

    ★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Nanpakal Nerathu Mayakkam

  • Mukundan Unni Associates™

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Sisu

    ★★★½

  • Holy Spider

    ★★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • Scream

    ★★

  • Creed II

    ★★★

  • Vada Chennai

    ★★★½

  • Raazi

    ★★★

  • American Made

    ★★★

  • Sully

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Ghost Writer

    ★★½

  • Shutter

    ★½

  • Kattradhu Thamizh

  • There Will Be Blood

    ★★★½

  • [REC]

    ★★½

  • The Kingdom

    ★★★½

  • Tell No One

    ★★★

  • Crank

    ★★★

  • The Lives of Others

    ★★★★

  • Virumaandi

    ★★★½

  • Anbe Sivam

    ★★★½

  • The Pledge

    ★★

  • Double Jeopardy

    ★★½