Sort by

drumstickbill has logged 35 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Shoot

Shoot

1971
×
Read the review Edit this entry  
27
The Bob Emergency

The Bob Emergency

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The World's End

The World's End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20

"cherry"

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John's Vid

John's Vid

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Video Days

Video Days

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Way Home

The Way Home

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
08
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Outer Space

Outer Space

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
Katt Williams: The Pimp Chronicles Pt. 1

Katt Williams: The Pimp Chronicles Pt. 1

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Road to Magnasanti

The Road to Magnasanti

2017
×
Edit this entry  
02
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★★
Edit this entry  
01
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Age of Bloom

Age of Bloom

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry