Sort by
  • The Menu

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Green Knight

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Good on Paper

  • Luca

    ★★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Seance

  • The Woman in the Window

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★★

  • Finding ʻOhana

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Godmothered

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Holidate

    ★½

  • The Kid Detective

  • Psycho Goreman

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Work It

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Mulan

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Lady and the Tramp

  • Noelle

  • Between Two Ferns: The Movie

  • James vs. His Future Self

    ★★

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Rim of the World

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★★

  • Tolkien

    ★★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★★