Sort by

DrStrangeblog has logged 22 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Future Hunters

Future Hunters

1986
×
★★★
Edit this entry  
30
Thérèse

Thérèse

2012
×
★★
Edit this entry  
27
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
SuicideGirls: The First Tour

SuicideGirls: The First Tour

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fort Saganne

Fort Saganne

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wolf Girl

Wolf Girl

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wicker Man Enigma

The Wicker Man Enigma

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Erotic Images

Erotic Images

1983
×
★★★
Edit this entry  
21
What the Peeper Saw

What the Peeper Saw

1972
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bye Bye Blondie

Bye Bye Blondie

2012
×
★½
Edit this entry  
19
Room in Rome

Room in Rome

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Looker

Looker

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Friend Request

Friend Request

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Subject Two

Subject Two

2006
×
★★
Edit this entry  
02
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Darkness

Darkness

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Crisis

Crisis

2021
×
★★★
Edit this entry