Sort by

DrPupper has logged 88 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Finding The Pieces

Finding The Pieces

2022
×
Edit this entry  
11
Memory Lost

Memory Lost

2022
×
Edit this entry  
08
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Edit this entry  
08
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Edit this entry  
05
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
2702 Cypress

2702 Cypress

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
Edit this entry  
11
2.0

2.0

2018
×
Edit this entry  
11
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Edit this entry  
03
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
Edit this entry  
15
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Edit this entry  
08
King of the Hill

King of the Hill

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Weeknd x The Dawn FM Experience

The Weeknd x The Dawn FM Experience

2022
×
Edit this entry  
08
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Edit this entry  
07
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Edit this entry  
19
Nine Inch Nails: The Downward Spiral Live

Nine Inch Nails: The Downward Spiral Live

2009
×
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Edit this entry  
19
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry