DrPupper has logged 242 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Breaking Barbi

Breaking Barbi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
Edit this entry  
30
The Last Hangover

The Last Hangover

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Cans Without Labels

Cans Without Labels

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
Edit this entry  
29
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
Edit this entry  
29
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
Edit this entry  
28
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
Edit this entry  
26
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Kim Possible

Kim Possible

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
Edit this entry  
22
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
George Washington

George Washington

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The First Temptation of Christ

The First Temptation of Christ

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Edit this entry  
18
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Edit this entry  
16
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★½
Edit this entry  
13
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
Edit this entry  
12
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Violent Night

A Violent Night

2019
×
Edit this entry  
12
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★
Edit this entry  
10
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry