Sort by

DrPlatypus has logged 156 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
David Holmes: The Boy Who Lived

David Holmes: The Boy Who Lived

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beast

Beast

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Cadet Kelly

Cadet Kelly

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tiger Cruise

Tiger Cruise

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Color of Friendship

The Color of Friendship

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Flash

The Flash

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry