Sort by

doctorpasketty has logged 29 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Salt Fat Acid Heat

Salt Fat Acid Heat

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
Tuck Everlasting

Tuck Everlasting

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry