Sort by

moolignon has logged 46 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pi

Pi

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Ward

The Ward

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Suture

Suture

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Extremities

Extremities

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Bloodwork

Bloodwork

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
Read the review Edit this entry  
27
Jim Norton: Mouthful of Shame

Jim Norton: Mouthful of Shame

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Bokeh

Bokeh

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
From a House on Willow Street

From a House on Willow Street

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Lavender

Lavender

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life

Life

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Casque

Casque

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Stigmata

Stigmata

1999
×
★★½
Edit this entry  
25
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Killer App

Killer App

2016
×
★★
Edit this entry  
23
The Red Shoes

The Red Shoes

2005
×
★★
Edit this entry  
22
Capture Kill Release

Capture Kill Release

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bones

Bones

2001
×
★★
Edit this entry  
21
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Muta

Muta

2011
×
Edit this entry  
17
Zombie Strippers!

Zombie Strippers!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unlawful Entry

Unlawful Entry

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Right to Die

Right to Die

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Valerie on the Stairs

Valerie on the Stairs

2006
×
★★½
Edit this entry  
12
X

X

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pretty Poison

Pretty Poison

1968
×
★★★½
Edit this entry  
12
Headshot

Headshot

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amy Schumer: Live at the Apollo

Amy Schumer: Live at the Apollo

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Self/less

Self/less

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Oklahoma City

Oklahoma City

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bedeviled

Bedeviled

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Perfect Host

The Perfect Host

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Daisy Diamond

Daisy Diamond

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
XX

XX

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Frailty

Frailty

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Solace

Solace

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry