Sort by

moolignon has logged 426 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Special Lady

A Special Lady

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★
Edit this entry  
09
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Reasonable Doubt

Reasonable Doubt

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Landline

Landline

2017
×
★★
Edit this entry  
08
8MM

8MM

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vamperifica

Vamperifica

2011
×
½
Edit this entry  
26
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jade

Jade

1995
×
★★
Edit this entry  
25
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Why Him?

Why Him?

2016
×
Edit this entry  
24
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★
Edit this entry  
16
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Detective Story

Detective Story

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Marebito

Marebito

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Headless

Headless

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Live

Live

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hot Tub Party Massacre

Hot Tub Party Massacre

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
The Cat

The Cat

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry