Sort by

DroogleEddie has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Absence of Malice

Absence of Malice

1981
×
★★★½
Edit this entry  
21
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Back to the Beach

Back to the Beach

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Men at Work

Men at Work

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★½
Edit this entry  
07
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry