• Firestarter

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Dog

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Shut In

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★

  • Brazen

  • Scream

    ★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★

  • Sing 2

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Injustice

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • The Survivor

    ★★★

  • The Humans

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Aftermath

    ★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★