Aidan has logged 206 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Stage Fright

Stage Fright

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
LEGO Star Wars: The Padawan Menace

LEGO Star Wars: The Padawan Menace

2011
×
Edit this entry  
18
7:35 in the Morning

7:35 in the Morning

2003
×
Edit this entry  
16
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out

LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
LEGO Star Wars: Revenge of The Brick

LEGO Star Wars: Revenge of The Brick

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Edit this entry  
03
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★
Edit this entry  
28
Make Me Psychic

Make Me Psychic

1978
×
★★★
Edit this entry  
28
Quasi at the Quackadero

Quasi at the Quackadero

1976
×
★★★½
Edit this entry  
27
Face Like a Frog

Face Like a Frog

1988
×
★★★½
Edit this entry  
27
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Fun with Computers

Fun with Computers

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Love and Theft

Love and Theft

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fantasy

Fantasy

1976
×
★★★★
Edit this entry  
27
Euphoria

Euphoria

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
Psycho City

Psycho City

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Life Is Flashing Before Your Eyes

Life Is Flashing Before Your Eyes

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After the Flesh

After the Flesh

2019
×
Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Malice in Wonderland

Malice in Wonderland

1982
×
Read prior review Edit this entry  
19
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Life Is Flashing Before Your Eyes

Life Is Flashing Before Your Eyes

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Caesar Salad

Caesar Salad

×
Read the review Edit this entry  
17
Now!

Now!

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malice in Wonderland

Malice in Wonderland

1982
×
Read the review Edit this entry  
16
Life Is Flashing Before Your Eyes

Life Is Flashing Before Your Eyes

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry