Sort by

Joseph has logged 295 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Premutos: The Fallen Angel

Premutos: The Fallen Angel

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Night of the Demon

Night of the Demon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Burning Moon

The Burning Moon

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Savage Harvest

Savage Harvest

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bloody Pit of Horror

Bloody Pit of Horror

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Steel and Lace

Steel and Lace

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fangs

Fangs

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trauma

Trauma

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
And God Said to Cain

And God Said to Cain

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The 36 Deadly Styles

The 36 Deadly Styles

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Bandidos

Bandidos

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The 7 Grandmasters

The 7 Grandmasters

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inbred

Inbred

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
The Chinese Boxer

The Chinese Boxer

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grave

The Grave

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boardinghouse

Boardinghouse

1982
×
Read the review Edit this entry  
14
Straight Time

Straight Time

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Too Beautiful to Die

Too Beautiful to Die

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nothing Underneath

Nothing Underneath

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Laughing Dead

The Laughing Dead

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shatter Dead

Shatter Dead

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Screams

Death Screams

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Snake Girl and the Silver-Haired Witch

The Snake Girl and the Silver-Haired Witch

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Legend

Legend

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Demons

Demons

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Howl of the Devil

Howl of the Devil

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fascination

Fascination

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry