drmorbius79 has logged 43 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Sign of Zorro

The Sign of Zorro

1958
×
★★★
Edit this entry  
29
Munster, Go Home!

Munster, Go Home!

1966
×
Edit this entry  
29
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★
Edit this entry  
28
Yongary, Monster from the Deep

Yongary, Monster from the Deep

1967
×
Edit this entry  
27
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Loves of Hercules

The Loves of Hercules

1960
×
Edit this entry  
25
Colossus: The Forbin Project

Colossus: The Forbin Project

1970
×
★★★★
Edit this entry  
24
I Saw What You Did

I Saw What You Did

1965
×
★★★
Edit this entry  
23
The Land That Time Forgot

The Land That Time Forgot

1974
×
Edit this entry  
23
Stargate: Continuum

Stargate: Continuum

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Mad Ghoul

The Mad Ghoul

1943
×
Edit this entry  
22
Stargate: The Ark of Truth

Stargate: The Ark of Truth

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Starcrash

Starcrash

1978
×
Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Beast of Hollow Mountain

The Beast of Hollow Mountain

1956
×
Edit this entry  
20
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★
Edit this entry  
19
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Avalanche

Avalanche

1978
×
Edit this entry  
17
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Time Travelers

The Time Travelers

1964
×
Edit this entry  
15
The Curse of the Werewolf

The Curse of the Werewolf

1961
×
Edit this entry  
15
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
An Adventure in Space and Time

An Adventure in Space and Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cry Wilderness

Cry Wilderness

1987
×
★★★
Edit this entry  
14
Reptilicus

Reptilicus

1961
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Louis C.K.: 2017

Louis C.K.: 2017

2017
×
Edit this entry  
11
Mystery Science Theater 3000: The Movie

Mystery Science Theater 3000: The Movie

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dr. Goldfoot and the Bikini Machine

Dr. Goldfoot and the Bikini Machine

1965
×
Edit this entry  
08
Rodan

Rodan

1956
×
Edit this entry  
07
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Silence

Silence

2016
×
Edit this entry