Sort by

Evan has logged 53 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Strange Case of Señor Computer

The Strange Case of Señor Computer

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Motorama

Motorama

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ultimate Reality

Ultimate Reality

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kid Stays in the Picture

The Kid Stays in the Picture

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mooch Goes to Hollywood

Mooch Goes to Hollywood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Regard of Flight

The Regard of Flight

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Code

The Code

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
If Footmen Tire You, What Will Horses Do?

If Footmen Tire You, What Will Horses Do?

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return of The Ghoul Log

Return of The Ghoul Log

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whiffs

Whiffs

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Adam's Passion

Adam's Passion

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Clifford

Clifford

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cracker Crazy: Invisible Histories of the Sunshine State

Cracker Crazy: Invisible Histories of the Sunshine State

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Box

The Box

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Stone Tape

The Stone Tape

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leviathan

Leviathan

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
RocketKitKongoKit

RocketKitKongoKit

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cure for Pain: The Mark Sandman Story

Cure for Pain: The Mark Sandman Story

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drop City

Drop City

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wild Gunman

Wild Gunman

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
SpaceDisco One

SpaceDisco One

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
¡O No Coronado!

¡O No Coronado!

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paranormal

Paranormal

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Down to Hell

Down to Hell

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nocturna

Nocturna

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stunt Rock

Stunt Rock

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Du-beat-e-o

Du-beat-e-o

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Population: 1

Population: 1

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Forest with No Name

A Forest with No Name

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry