Sort by

Evan has logged 52 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Awakening of the Beast

Awakening of the Beast

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Human Lanterns

Human Lanterns

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Magic 2

Black Magic 2

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shopping

Shopping

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soldier

Soldier

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soldier

Soldier

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cremaster 1

Cremaster 1

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crime Wave

Crime Wave

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cremaster 4

Cremaster 4

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boss of It All

The Boss of It All

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Belly of an Architect

The Belly of an Architect

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Europa

Europa

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wild in the Streets

Wild in the Streets

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic Outlaws

Sonic Outlaws

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A.R.C.H.I.E.

A.R.C.H.I.E.

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
That Man Bolt

That Man Bolt

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Surprise!

Surprise!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
C'est la Vie

C'est la Vie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Reflections of Evil

Reflections of Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dawn of an Evil Millennium

Dawn of an Evil Millennium

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry