Sort by

Drish has logged 18 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Edit this entry  
19
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Cyrus

Cyrus

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hum Aapke Hain Koun..!

Hum Aapke Hain Koun..!

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★
Edit this entry