Sort by

Drish has logged 122 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Talvar

Talvar

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Trapped

Trapped

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Newton

Newton

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bareilly Ki Barfi

Bareilly Ki Barfi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★½
Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Chuck

Chuck

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lipstick Under My Burkha

Lipstick Under My Burkha

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
David on the Phone

David on the Phone

×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Edit this entry  
17
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
12
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
09
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Death in the Gunj

A Death in the Gunj

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hindi Medium

Hindi Medium

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Edit this entry