• Clickbait

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Mimi

    ★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★★½

  • Sherni

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • Cinema Bandi

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★

  • Nayattu

    ★★★★

  • Aspirants

    ★★★

  • Joji

    ★★★★

  • Pagglait

    ★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★★

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★★

  • Tribhanga

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • The Serpent

    ★★★½

  • AK vs AK

    ★★★

  • The Ripper

    ★★★★

  • The Dry

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Andhaghaaram

    ★★★½

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★½

  • Chhalaang

    ★★★½

  • Praise the Brave

    ★★★½

  • Ludo

    ★★★★

  • Laxmii

  • Mank

    ★★★½

  • Paranormal

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Kaali Khuhi

    ★★

  • Taish

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Penguin Bloom

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Disciple

    ★★★★½

  • C U Soon

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★½

  • Lootcase

    ★★★½

  • Raat Akeli Hai

    ★★★½

  • Bulbbul

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Gulabo Sitabo

    ★★★

  • Chintu Ka Birthday

    ★★★★