• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Friendsgiving

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Nocturne

    ★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Death of Me

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • This Is Paris

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Antebellum

    ★★★

  • Ava

    ★★★★

  • Desperados

    ★★★½

  • The Rental

  • You Should Have Left

    ★★★

  • Last Moment of Clarity

    ★★½

  • Inheritance

    ★★★½

  • The Postcard Killings

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • Like a Boss

    ★★★

  • Transparent: Musicale Finale

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★½

  • Angel of Mine

    ★★

  • 1BR

    ★★½

  • Secret Obsession

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • What Men Want

  • Paddleton

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Luce

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Late Night

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

    ★★★

  • Deadly Switch

  • Polaroid

    ½

  • Escape Room

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★½

  • Bird Box

  • Nobody's Fool

    ★★½