• The Matrix

    ★★★★★

  • Red Desert

    ★★★★★

  • Personal Problems

    ★★★★★

  • La Ciénaga

    ★★★★★

  • A Grin Without a Cat

    ★★★★★

  • My Brother's Wedding

    ★★★★★

  • Shakedown

    ★★★★★

  • Love in the Afternoon

    ★★★★★

  • The Green Ray

    ★★★★★

  • Taste of Cherry

    ★★★★★

  • Secrets & Lies

    ★★★★★

  • Shame

    ★★★★★

  • The Bitter Tears of Petra von Kant

    ★★★★★

  • Losing Ground

    ★★★★★

  • Theorem

    ★★★★★

  • Come and See

    ★★★★★

  • Daughters of the Dust

    ★★★★★

  • Tampopo

    ★★★★★