Sort by
  • Babylon

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Our Father

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Kimi

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Alpinist

  • Spencer

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Rescue

  • Pig

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Capone

    ★★½

  • TFW No GF

  • The Willoughbys

  • The Last Dance

  • Cowboys

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Feels Good Man

  • Minari

    ★★★★★

  • Spaceship Earth

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Airplane Mode

    ½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • The Neighbors' Window

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Everybody’s Everything

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Pocket

  • Paddleton

    ★★★★

  • Monos

    ★★★