Sort by

Drew has logged 140 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Very Nice, Very Nice

Very Nice, Very Nice

1961
×
Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Occupational Hazard

Occupational Hazard

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Kid

The Christmas Kid

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Edit this entry  
17
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Bedroom Window

The Bedroom Window

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
Read the review Edit this entry  
02
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
Read prior review Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
38 at the Garden

38 at the Garden

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Greaser's Palace

Greaser's Palace

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rittenhouse Square

Rittenhouse Square

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
In the Bathtub of the World

In the Bathtub of the World

2001
×
Edit this entry  
22
Tripping With Caveh

Tripping With Caveh

2004
×
Edit this entry  
21
Two Tons of Turquoise to Taos Tonight

Two Tons of Turquoise to Taos Tonight

1975
×
★★★★
Edit this entry  
20
Don's Plum

Don's Plum

2001
×
Edit this entry  
20
Swallowed

Swallowed

2016
×
Edit this entry  
20
Möbius

Möbius

2016
×
Edit this entry  
20
Geometry

Geometry

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hair Wolf

Hair Wolf

2018
×
Edit this entry  
19
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Fan

The Fan

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★★
Edit this entry  
17
Walk for Me

Walk for Me

2016
×
Edit this entry  
13
Is That Black Enough for You?!?

Is That Black Enough for You?!?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tiny at 20

Tiny at 20

1993
×
Edit this entry  
13
Streetwise Revisited: Rat

Streetwise Revisited: Rat

2021
×
Edit this entry  
12
Little Jerry

Little Jerry

2022
×
Edit this entry  
12
Same Old

Same Old

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trust Exercises

Trust Exercises

2022
×
Edit this entry  
12
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
11
EO

EO

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry