Sort by

Drew has logged 131 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★★
Edit this entry  
16
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★½
Edit this entry  
15
Angels in the Outfield

Angels in the Outfield

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Maverick

Maverick

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Homeward Bound II: Lost in San Francisco

Homeward Bound II: Lost in San Francisco

1996
×
★★★
Edit this entry  
15
3 Ninjas Kick Back

3 Ninjas Kick Back

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
3 Ninjas: High Noon at Mega Mountain

3 Ninjas: High Noon at Mega Mountain

1998
×
★★
Edit this entry  
15
3 Ninjas Knuckle Up

3 Ninjas Knuckle Up

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Blood Wedding

Blood Wedding

1981
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry