Sort by
  • Sangue no Divã

  • Napoleon

    ★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★★½

  • No One Will Save You

    ★★★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★★

  • El Conde

    ★★★

  • Carcinization

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • The Gryphon (Godzilla Found Footage)

  • From the Depths: The Story of the USS Kerenza

  • Barbie

    ★★★½

  • San Diego Incident

    ★★★★½

  • Hidden Strike

    ★★★

  • Carl's Date

    ★★★★

  • Ruby Gillman, Teenage Kraken

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • The Flash

    ★★★½

  • Meg 2: The Trench

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Fast X

    ★★★★

  • Book Club: The Next Chapter

    ★★★½

  • Último jornal do mundo

  • The Little Mermaid

    ★★

  • Love Again

    ★★

  • The Black Demon

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • One True Loves

  • To Catch a Killer

    ★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★★★

  • Renfield

    ★★★

  • The Three Musketeers: D'Artagnan

    ★★★½

  • Air

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Heaven in Hell

  • Dick Tracy Special: Tracy Zooms In

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Maybe I Do

    ★★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Estilo Preto

  • Camisa 03

  • Oswald the Lucky Rabbit

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • The Public Market

  • The Game of Uno

  • A saída do RU: Pelotas UFPel

  • O Aspirante Aspirado!

  • As Jogadoras de Xadrez

  • Feira do Livro de Pelotas

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★

  • Habahax

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Son

    ★★½

  • Dead for a Dollar

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Maestro(s)

    ★★★

  • Driving Madeleine

    ★★★★

  • The Next 365 Days

    ½