Sort by

Drew has logged 124 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
★★
Edit this entry  
25
Them!

Them!

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

1978
×
★★
Edit this entry  
24
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mortuary

Mortuary

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Firestarter

Firestarter

2022
×
Edit this entry  
15
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★½
Edit this entry  
06
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
Read the review Edit this entry  
06
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Smile

Smile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★
Edit this entry  
19
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry