• Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • The Humans

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Cost of Concordia

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The World to Come

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • McMillion$

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★½

  • Nine Days

    ★★★★★

  • The Evening Hour

    ★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Wendy

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★