Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Moonshot

Moonshot

2022
×
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
06
Someone Great

Someone Great

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Edit this entry  
23
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
Edit this entry  
04
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
Edit this entry  
26
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Edit this entry