Sort by

DreamScape40 has logged 1,114 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ella Fitzgerald - Just One of Those Things

Ella Fitzgerald - Just One of Those Things

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Phantom

The Phantom

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Care Bears Movie

The Care Bears Movie

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo! and KISS: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and KISS: Rock and Roll Mystery

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Extinct

Extinct

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission Kathmandu: The Adventures of Nelly & Simon

Mission Kathmandu: The Adventures of Nelly & Simon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
DC Showcase: Green Arrow

DC Showcase: Green Arrow

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
DC Showcase: Jonah Hex

DC Showcase: Jonah Hex

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
DC Showcase: The Spectre

DC Showcase: The Spectre

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superman/Shazam!: The Return of Black Adam

Superman/Shazam!: The Return of Black Adam

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Making of Jurassic World VelociCoaster

The Making of Jurassic World VelociCoaster

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast Getaway

Fast Getaway

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
StarBeam: Beaming in the New Year

StarBeam: Beaming in the New Year

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mr. Saturday Night

Mr. Saturday Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
DMX: Don't Try to Understand

DMX: Don't Try to Understand

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beyond the Poseidon Adventure

Beyond the Poseidon Adventure

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barbie: A Perfect Christmas

Barbie: A Perfect Christmas

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry