Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Dead Girl in Apartment 03

The Dead Girl in Apartment 03

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arnold

Arnold

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bama Rush

Bama Rush

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
Judy Blume Forever

Judy Blume Forever

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Orca

Orca

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Outlaws

American Outlaws

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mummies

Mummies

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The BFG

The BFG

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Visitor

The Visitor

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
All Eyes

All Eyes

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Biography: Edge

Biography: Edge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Blackwell Ghost 7

The Blackwell Ghost 7

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wanda Sykes: I'm an Entertainer

Wanda Sykes: I'm an Entertainer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Being Mary Tyler Moore

Being Mary Tyler Moore

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love to Love You, Donna Summer

Love to Love You, Donna Summer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Valley of the Queens: The New Secrets

Valley of the Queens: The New Secrets

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
King Tut: A Century of Secrets

King Tut: A Century of Secrets

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Legion of Super-Heroes

Legion of Super-Heroes

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Tut's Lost City Revealed

Tut's Lost City Revealed

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tut's Toxic Tomb

Tut's Toxic Tomb

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Call Me Kate

Call Me Kate

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unknown Visitor

Unknown Visitor

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alone at Night

Alone at Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Harrisville Haunting: The Real Conjuring House

The Harrisville Haunting: The Real Conjuring House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anna Nicole Smith: You Don't Know Me

Anna Nicole Smith: You Don't Know Me

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry