Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kakegurui: The Movie

Kakegurui: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aloners

Aloners

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mind the Steps!

Mind the Steps!

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dragon Ball Z: The World's Strongest

Dragon Ball Z: The World's Strongest

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blush

Blush

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Catfish

The Amazing Catfish

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
White God

White God

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Containment

Containment

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bleach

Bleach

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paranormal Investigation

Paranormal Investigation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Russia's Wild Tiger

Russia's Wild Tiger

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Secrets in the Hot Spring

Secrets in the Hot Spring

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Fan's Guide to Ms. Marvel

A Fan's Guide to Ms. Marvel

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grim Adventures of the Kids Next Door

The Grim Adventures of the Kids Next Door

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Patton

Patton

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aztec Rex

Aztec Rex

2007
×
★★
Read the review Edit this entry