Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★

  • Doctor Who: The Church on Ruby Road

    ★★★

  • Memories of the Past

    ★★★★★

  • Doctor Who: The Giggle

    ★★★½

  • Doctor Who: Wild Blue Yonder

    ★★★★

  • Doctor Who: The Star Beast

    ★★★

  • The Marvels

    ★½

  • Poor Things

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Perfect Days

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • The Coronation of TM King Charles III and Queen Camilla

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Semst

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

  • Past Lives

    ★★★

  • In My Mother's Skin

    ★½

  • Arne Meets Death

    ★★★

  • How to Make a Presentation - Part III

    ★★★★★

  • How to Make a Presentation - Part II

    ★★★★★

  • How to Make a Presentation - Part I

    ★★★★★

  • The Hunt for the Granular Moose

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Petrina Solange - Nu är jag här

    ★★★½

  • The Making of: The Seventh Seal

    ★★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Menu

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Portrait of God

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Ms. Marvel

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Clark

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • In Space with Markiplier: Part 2

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • In Space with Markiplier

  • Moon Knight

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Dirtbag

    ★★½

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Fire of Love

    ★★★½

  • A Day After Work

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★