Sort by

DANIEL has logged 20 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Des

Des

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glorious

Glorious

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Look Back in Anger

Look Back in Anger

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gallowwalkers

Gallowwalkers

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Secret Headquarters

Secret Headquarters

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
They/Them

They/Them

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Equus

Equus

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carter

Carter

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bulldog Jack

Bulldog Jack

1935
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
I Accuse

I Accuse

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★½
Read the review Edit this entry