Sort by

DANIEL has logged 43 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Switchblade Sisters

Switchblade Sisters

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Proof

Proof

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Django the Bastard

Django the Bastard

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Room To Die

No Room To Die

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bright Future

Bright Future

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Astartes

Astartes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Heartbeeps

Heartbeeps

1981
×
Read the review Edit this entry  
21
All-American Murder

All-American Murder

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Happened Here

It Happened Here

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ugly Swans

The Ugly Swans

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Horns

Horns

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
19
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gangster's Paradise: Jerusalema

Gangster's Paradise: Jerusalema

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blood Tea and Red String

Blood Tea and Red String

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Read the review Edit this entry  
01
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vampires: Los Muertos

Vampires: Los Muertos

2002
×
Read the review Edit this entry