Sort by

DANIEL has logged 547 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Druid Gladiator Clone

Druid Gladiator Clone

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Butcher Boy

The Butcher Boy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elysium

Elysium

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Webmaster

Webmaster

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Somewhere

Somewhere

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Girl Can't Help It

The Girl Can't Help It

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
October (Ten Days that Shook the World)

October (Ten Days that Shook the World)

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anatomia Extinction

Anatomia Extinction

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beware! The Blob

Beware! The Blob

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Roof

The Roof

1956
×
Read the review Edit this entry  
18
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Premutos: The Fallen Angel

Premutos: The Fallen Angel

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goya's Ghosts

Goya's Ghosts

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Pop

American Pop

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Headshot

Headshot

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
White Noise

White Noise

×
Read the review Edit this entry  
12
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palindromes

Palindromes

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Starcrash

Starcrash

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jamon Jamon

Jamon Jamon

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toys in the Attic

Toys in the Attic

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Year of Living Dangerously

The Year of Living Dangerously

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pied Piper

The Pied Piper

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry