Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Mad Love

Mad Love

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Preacher's Wife

The Preacher's Wife

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cruel Gun Story

Cruel Gun Story

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Perpetrator

Perpetrator

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Glory

Glory

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gossip

Gossip

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ordet

Ordet

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alias Jesse James

Alias Jesse James

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
The People vs. George Lucas

The People vs. George Lucas

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Electric Dreams

Electric Dreams

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
Read the review Edit this entry  
15
Nefarious

Nefarious

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knights of the Teutonic Order

Knights of the Teutonic Order

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man of God

Man of God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Renfield

Renfield

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Clergy

Clergy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Flash

The Flash

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Dreams with Sharp Teeth

Dreams with Sharp Teeth

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Freedom

Sound of Freedom

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Covenant

The Covenant

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry