Sort by

Leon has logged 37 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Witch Academia

Little Witch Academia

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Eagleman Stag

The Eagleman Stag

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Madadayo

Madadayo

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Choking Man

Choking Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Edit this entry  
16
Neighbours

Neighbours

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lion in Winter

The Lion in Winter

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fearless Frank

Fearless Frank

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Divorce American Style

Divorce American Style

1967
×
Read the review Edit this entry  
13
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sandman

The Sandman

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aos

Aos

1964
×
Read the review Edit this entry  
10
The Four Feathers

The Four Feathers

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tales of a Street Corner

Tales of a Street Corner

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Demon

The Demon

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dots

Dots

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Couch

Couch

2003
×
Edit this entry  
07
Glassy Ocean

Glassy Ocean

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Restaurant of Many Orders

The Restaurant of Many Orders

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mount Head

Mount Head

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boogie-Doodle

Boogie-Doodle

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Murder

Murder

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love

Love

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Traffic Crossing Leeds Bridge

Traffic Crossing Leeds Bridge

1888
×
★★
Edit this entry  
03
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★★
Edit this entry  
02
The Diary of Tortov Roddle

The Diary of Tortov Roddle

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jumping

Jumping

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry