• Elvis

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Ste. Anne

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★½

  • Star Wars Collection

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Chez Jolie Coiffure

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Rafiki

    ★★★½

  • Supa Modo

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Kati Kati

    ★★★½

  • Tower

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Too Many Cooks

    ★★★★½

  • Lava

    ★★★★

  • Spring

    ★★★

  • From Caligari to Hitler

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Wawa

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Girlhood

    ★★★★

  • Above All Else

    ★★

  • Thou Wast Mild and Lovely

    ★★

  • The Raid 2

    ★★★★½

  • An Adventure in Space and Time

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Don Jon

    ★★★

  • Blue Jasmine

    ★★★½

  • The Wind Rises

    ★★★

  • Pacific Rim

    ★★★½

  • Europa Report

    ★★½

  • Butterflies

    ★★★

  • Forty Years from Yesterday

    ★★

  • Man of Steel

    ★★★

  • This Is the End

    ★★★

  • Joe

    ★★★½

  • Kick-Heart

    ★★★★

  • Lucky

    ★★★

  • Little Witch Academia

    ★★★

  • The Rocket

    ★★★½

  • C 299,792 km/s

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Sightseers

    ★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Cloud Atlas

    ★★★★

  • Bestiary

    ★★★★

  • The Pirogue

    ★★★

  • Hiding in Plain Sight

    ★★

  • Gimme the Loot

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • Side by Side

    ★★★

  • The Last One

    ★★

  • Cousin Ben Troop Screening

    ★★★

  • Dead Man's Burden

    ★★★

  • The History of Future Folk

    ★★★

  • Paperman

    ★★★★

  • Prometheus

    ★★

  • Envelope

    ★★★

  • Mud

    ★★★½

  • Tell

    ★★½

  • Indie Game: The Movie