Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Love Covers All

Love Covers All

2014
×
Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Inside the Mind of a Cat

Inside the Mind of a Cat

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Narvik

Narvik

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
22
Waterloo

Waterloo

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Atonement

Atonement

2007
×
★★½
Edit this entry  
25
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Athena

Athena

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Brave

Brave

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Yakuza Princess

Yakuza Princess

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Robert the Bruce

Robert the Bruce

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Left Behind II: Tribulation Force

Left Behind II: Tribulation Force

2002
×
Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Left Behind: The Movie

Left Behind: The Movie

2000
×
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
A Bridge Too Far

A Bridge Too Far

1977
×
★★★½
Edit this entry  
15
Beast

Beast

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lou

Lou

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
The Last Full Measure

The Last Full Measure

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Wolf

Wolf

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Something's Coming: West Side Story

Something's Coming: West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Clown Affair

The Clown Affair

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Valley of Tears

Valley of Tears

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Top 10 Biggest Beasts Ever

Top 10 Biggest Beasts Ever

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Predators

Predators

2010
×
★★
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Patterns of Evidence: The Moses Controversy

Patterns of Evidence: The Moses Controversy

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Patterns of Evidence: The Exodus

Patterns of Evidence: The Exodus

2014
×
Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry