Ian has logged 35 entries for films during January 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High Life

High Life

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hickey & Boggs

Hickey & Boggs

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heartless

Heartless

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Give 'em Hell, Malone

Give 'em Hell, Malone

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grey

The Grey

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
From Noon Till Three

From Noon Till Three

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Foxes

Foxes

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Flower & Snake II

Flower & Snake II

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Flower & Snake

Flower & Snake

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Elephant

Elephant

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
War Horse

War Horse

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Edge of Eternity

Edge of Eternity

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
Read the review Edit this entry  
21
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Look Back

Don't Look Back

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Death: Seeker of Souls

Doctor Death: Seeker of Souls

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Dead Meat

Dead Meat

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Country

Dark Country

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Crash

Crash

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chemical Wedding

Chemical Wedding

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Blow Job

Blow Job

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bloody Mama

Bloody Mama

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Black Sleep

The Black Sleep

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Knights of the Teutonic Order

Knights of the Teutonic Order

1960
×
★★
Read the review Edit this entry