Ian has logged 331 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Support Your Local Gunfighter

Support Your Local Gunfighter

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Support Your Local Sheriff!

Support Your Local Sheriff!

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cutthroat Island

Cutthroat Island

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wyatt Earp

Wyatt Earp

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Reason to Live, a Reason to Die

A Reason to Live, a Reason to Die

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Eschatrilogy: Book of the Dead

The Eschatrilogy: Book of the Dead

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Dawn

Before Dawn

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Poisoned

Poisoned

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad News Bears

Bad News Bears

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trekkies

Trekkies

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
RocketMan

RocketMan

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Mighty Joe Young

Mighty Joe Young

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zatoichi

Zatoichi

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Horror Island

Horror Island

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Link

Link

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elevator

Elevator

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doomwatch

Doomwatch

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wild Seven

Wild Seven

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Lawless

Lawless

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Sasquatch Mountain

Sasquatch Mountain

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
Rollin' with the Nines

Rollin' with the Nines

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tower Block

Tower Block

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Possession

The Possession

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chained

Chained

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
After

After

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry