Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Actual People

Actual People

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Moonbound

Moonbound

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
20th Century Girl

20th Century Girl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Heartbeat in the Brain

Heartbeat in the Brain

1970
×
Read the review Edit this entry  
02
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Just Killed My Dad

I Just Killed My Dad

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Message

The Message

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coexister

Coexister

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Coexister

Coexister

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Lover

The Lover

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★½
Edit this entry