Sort by

Daniel has logged 30 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry