Daniel has logged 27 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry