Daniel has logged 59 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Tourist

The Tourist

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
White House Down

White House Down

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flipped

Flipped

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry